Par autoru

spalvena_kaposti

2015. gadā aizstāvēju Latvijā doktora disertāciju par ēdiena kultūru “Ēdiena adaptāciju zīmju sistēmās kultūrkontekstuālā analīze” un ieguvu mākslas zinātņu doktora grāds. Turpinu pētniecisko darbu, savienojot gan komunikācijas zinātnes, gan antropoloģijas skata punktus. Apskatu dažādus fenomenus un procesus, piemēram, kulinārais mantojums un tradīcijas, reklāma un mārketings, inovācijas gastronomijā, gastronomijas vēsture. Regulāri piedalos vietējās un starptautiskās konferencēs, publicējos starptautiskos izdevumos.

Šobrīd esmu docente Biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskolā RISEBA, Komunikācijas departamentā, vadu kursus komunikācijā, semiotikā, reklāmā un sabiedriskajās attiecībās, tai skaitā speckursu “Ēdiena reklāma”.

Lasu lekcijas par tēmām, kas saistītas ar ēdienu. Lekcija “Manuskripti buljonā neslīkst. Latviešu valodā sarakstīto pavārgrāmatu vēsture” nolasīta vairāk nekā desmit vietās Latvijā. Veidoju lekcijas par ēdiena vēsturi pēc individuāla pasūtījuma, konsultēju pārtikas nozares uzņēmējus.

Radio “Naba” vadu raidījumu “Virtuves sarunas”.

Mani interesē ēdiens kā sociāls un kultūras fenomens, nevis tā tehnoloģiskie un utilitārie aspekti. Tāpēc arī šis emuārs nevis par to, ko mēs ēdam, bet kas nosaka mūsu izvēles un ietekmē ēdienam piešķirtās nozīmes un vērtības. Īsāk sakot – ko ēdiens nozīmē.

Dr. art. Astra Spalvēna

latvijasvirtuve@gmail.com

1 thought on “Par autoru

  1. Martins Ritins

    Sveiki Astra. Esmu atkopies no mulsināšanas un sārtuma pēc Tavas lekcijas NB. Būšu pie Jums rīt uz 14:00 ar žurnālisti Ilzi Petersoni. Rakstam katru mēnesi seno recepti Mājas Viesī. Gribētu ja Tu varētu man nolikt jeb atsūtīt galertu recepti kuru izlasīji lekcijā. Ar cieņu
    Mārtiņš

    Like

    Reply

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s